15 Aralık 2015 Salı

Maydanoz Limon Kürü

Limon Maydanoz


Evet bir başka kürü inceleyeceğiz bu yazıda. Bu sefer limon ve maydanozu işleyeceğiz. Genelde ender saraç ve ibrahim saraçoğlu ile popüler olan bir kür maydanoz limon kürü. Genelde yağ yaktığı söylenen bu karışımla zayıflamaya çalışıyor insanlar. Cilt sıkılaştırdığı söylenen kürü sizin için inceleyeceğim.

Maydanoz Limon Suyu


Aslında maydonoz ve limon birbiyle çok alakalı bitkiler, nedeni limonda olduğunu düşündüğümüz c vitamininin maydanozda daha fazla olması. Zaten maydanoz cilde iyi gelir denmesinin nedeni de bu maydanozda oldukça fazla c vitamini var, hatta limon ve portakaldan bile daha fazla. Maydanoz suyu diyeti de zayıflama vb. durumlarda çok sık kullanılır.

Maydanoz Limon Kürü Tarifi Kür için yarım bağ maydanoz ve bir limona ihtiyacımız olacak.

  • 1 su bardağı su
  • yarım bağ maydanoz
  • bir adet limon
Yarım bağ maydanozu saplarıyla birlikte güzelce sirkeli suda yıkayıp 3-4 parçaya ayırıyoruz. Daha sonra limonları doğrayıp çekirdeklerini ayırıp bir bardak su maydanoz ve limonları blenderden geçirip karışımı hazırlıyoruz. Özellikle sabahları elde ettiğimiz suyu aç karnına içiyoruz. 

Limon Maydanoz Kürü Faydaları


Limon ve maydanoz kürü özellikle iştah kapatıcı ve yağ yakıcı özellikltedir. Sabahları c vitamini ihtiyacımızı karşılayacak bu kür sayesinde hastalıklara olan direncimiz artacaktır. Ayrıca limon maydanoz kürü karaciğere de oldukça faydalıdır. Kürü çalışan kişiler hafta içi uygulayıp hafta sonu ara verirlerse oldukça faydalı olacaktır. Ev hanımları ve çalışmayanlar ise iki günde bir kullanabilirler. Limon ve maydanoz kürüdüşük tansiyona sahip kişilerle hamilelerin kullanması sakıncalıdır. Ayrıca yoğun magnezyum içeren bir beslenme şeklidir, bu yüzden magnezyum fazlalığı olanlar bu kürü dikkatli kullanmalılar, ayrıca kalsiyum sindirimini azaltan bir kürdür, kalsiyum azlığı olanlar ve yaşlılar için önerilmez.

Yazımız burada bitiyor sizde görüş ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder