11 Ağustos 2015 Salı

C Vitamini İle Saç Bakımı

Saç Bakımında Vitamin C


Genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine karşı C vitamini (ascorbik asit) bir çözüm değildir.  C vitamini eksikliği saçtaki kan dolaşımını azaltacağı için saç uzamasını geciktirir, saç köklerinin zayıflamasına ve saç dökülmesine neden olur. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de c vitamini faydalanabilecek bir vitamindir. Saç boyasının akıtılmasında kullanılan c vitamini, saç bakımında kullanımı pek bilinmeyen bir vitamindir. 

Vitamin C Saç Dökülmesi


Saç dökülmesi sorununun nedenini bilmek oldukça önemlidir. Saç dökülmeleri kıl köklerinin zayıflaması sonucu ortaya çıkar. Saçlarınız dökülüyorsa, kıl köklerinin beslenmesi önemlidir. C vitaminini saç dökülmesinde kıl köklerini besleyen bir vitamin olarak kullanabilirsiniz. C vitamini sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir.

Vitamin C Saç Rengi Açma


Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak isterseniz c vitamini tam size güre. Bolca c vtamini, karbonat, keratin ve b5 vitamini kullanarak yapacağınız bakımlar hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızdaki yıpranmaya bakım yapacaktır.

Vitamin C Saç Beyazlaması


Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olur. Saçlar rengini veren melanini yeterince üretemezse saçlar beyazlar. C vitamini melanin salgılanmasını normale döndüren saç beyazlamasına karşı bir vitamindir. Saç beyazlamasına karşı c vitamini gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerinden yararlanabilirsiniz. Bakır da saç beyazlamasında oldukça etkili bir önleyicidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder