30 Aralık 2014 Salı

Güneş Lekelerine Çözüm

Güneş Lekesi


Özellikle yaz aylarında güneş koruyuculara güvenerek güneşe maruz kalan kadınlar sonbahardan sonra güneş lekelerini nasıl gidereceğim derdine düşüyor. Lekesiz bir cilt hayal değil, bu yazıda size güneş lekelerinden nasıl kurtulacağınızı ve güneş lekelerine maruz kalmamak için yapmanız gerekenleri açıklayacağım.

Güneş Lekeleri Nasıl OluşurYaz aylarında 50 faktör güneş kremini süren her kadın kendinden emin edalarla güneşten korunduğunu sanarak güneşe çıkar. Nasıl olsa güneş kremi sürmenin vermiş olduğu rahatlıkla güneşlenir. Oysa santimetre kareye 2 ml güneş koruyucu sürmesi gerektiğini o güneş kremi açıklamasında karınca gibi yazan yazıdan okumaz, zaten okumak gibi bir alışkanlıkta yok. Aynı kağıtlarda terleyince suya girince yenileyiniz de yazar. Bunlara da riayet edilmez, sabah sürülür krem koruduğu sanılır ama işin aslı öyle değildir. ortalama bir insan yüzünün 10 santimetre kare olduğunu düşünürseniz, yüzünüze 20 ml güneş kremi sürmeniz lazımdır. peki siz ne yapıyorsunuz, 3-4 ml kremi sürüp güneşe çıkıyorsunuz. Çıktınız ya sonrası, kesin terleyeceksiniz ve güeş kremi etkisini yitirecek. Ayrıca sanmayın ki 50 faktör güneş kremi sizi daha fazla korur, faktör dediğiniz şey koruma gücüyle değil koruma sresiyle alakalıdır ve terledikçe veya su değdikçe bir özelliği kalmaz. 

Evet sonra düşünüyorsunuz bu lekeler neden oldu diye, bu lekeler güneş kremlerinin sizi koruduğunu düşündüğünüz için oluyor. Güneşe direkt maruz kalmayınız, mümkün mertebe güneşten fiziksel olarak korunun güneş kremlerinin faktörüne de aldanmayın terleyince hepsi aynı. kullanacaksanız düşük faktörlü krem kullanıp sık sık yenileyin. Firmalardan aldıkları para veya hediyelerle haber yapan gazetelere ve cahil bloggerlere de kanmayın.

Güneş ışınları cildinizdeki melanin tabakasını uyararak aşırı pigmentasyon yapar ve bu yüzden cilt lekeleri oluşur. Bu lekeler cildin yüzeyinde olduğu için giderilmesi kolaydır. Tabi burada da kozmetikçiler size hemen leke ürünleri satmaya başlarlar dermokozmetiklere para akıtmaya başlarsınız. Aslında çözüm oldukça basittir. Kimyasal peeling güneş lekelerini yani melazmayı 2 seansta çözer.

Güneş Lekelerinin Tedavisi


Güneş lekelerinden kurtulmak için servet harcamanıza gerek yok. 2 seans %15 tca ile yapacağınız kimyasal peeling bu sorununuzu çözecektir. Lekeler yüzeye yakın olduğu için lekelerden kurtulursunuz. %15 tca'yı doa kimyadan 20 liraya alabilirsiniz. Ama iş lekelerden kurtulmakla bitmez. Yeni leke oluşumunu önlemek için mümkün mertebe güneşten fiziksel olarak korunmanız ve c vitamini serumu gibi anti oksidan bakımlar yapmanız yararınızadır. c vitamini serumlarıyla yapacağınız anti oksidan bakım hem yaşlanma belirtilerine hem kırışıklıklara hem de cilt lekelerine iyi gelir. Bunun için c vitamini serumlarını sadece geceleri bütün yüzünüze kullanın. Unutmayın c vitamini serumu sadece gece kullanılır.

Güneş Lekeleri Kimyasal Peeling


Güneş lekelerinden kurtulmanın en etkili yolunun kimyasal peeling olduğunu yazdım. Kimyasal peelingi ayda bir defa yapıp toplamda 2 bilemediniz 3 sefer uygulamayla bu durumdan kurtulmanız hayal bile değil. Üstelik servet harcamadan. Bu konuyla ilgili olarak cilt lekelerinin çözümü yazıma göz atın detaylı  tarif orda var. Tca kullanacaksanız tca nasıl uygulanır yazıma da bakabilirsiniz.

Ayrıca aklınıza takılan bir şey olursa yorumlardan sorun cevaplarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder