26 Eylül 2014 Cuma

Zayıf Ve Güzel Görünmenin Sırları

ZAYIF VE GÜZEL GÖRÜNMENİN SIRLARI 


 Kıyafet, saç ve makyaj stilinizde yapacağınız değişikliklerle olduğunuzdan çok daha zayıf görünebilirsiniz. Sihir, küçük ipuçlarında gizli... Güzel ve seksi görünmek için bir iki gününüz varsa ve vermeniz gereken 4-5 kilo fazlanız bulunuyorsa ufak tefek ayrıntılarla bunu başarabilirsiniz. Bir gecede 5 kilo vermiş gibi görünmek için ilk iş olarak zayıf gösteren giysiler seçerek işe başlayın. Buradaki parola sözcük “Güzel yerlerinizi vurgulayın.” 


Özel Bilgi:

Giyim, makyaj gibi seçimlerinizi doğru yaptığınız takdirde formda görünebilirsiniz. 

 GENİŞ KALÇALARI KAMUFLE EDEBİLİRSİNİZ 


 Vücudunuzda göstermeye değer yerlerinizi ön plana çıkarın. Mesela geniş kalçalar için mucize giyecek olarak tanımlanan düşük bel ve aşağıya doğru bol paça inen pantolonlar işinizi görebilir. Ancak beyaz renkten kesinlikle uzak durmalısınız. Burada kural şu: “Ne kadar koyu renk giyinirseniz o kadar da zayıf görünürsünüz.” 

 TOPUKLU AYAKKABILAR


 İnce görünmenin bir başka püf noktasıysa yüksek topuklu ayakkabılar. İki üç santim yükseklik kazandığınızda bile eskisinden çok daha ince ve seksi görünebilirsiniz. Yine seksi üstler giymekte dikkati bu bölgeye çekeceğiniz için aşağı taraftaki fazlalıkları kapatmanıza yardımcı olacaktır. SAÇ VE MAKYAJ Giyinme işini hallettikten sonra sıra geldi makyaja. Burada da öncelikli hedef zayıflığın belirtisi olan elmacık kemikleri. 

Bunun için yüzün bu bölgesini belirginleştirip vurgulamak için tam elmacık kemiklerinizin altına bronzlaştırıcı sürün. Daha sonra elmacık kemiklerinizin üstünü şampanya tonlarında allıkla renklendirin. Bununla birlikte vücudunuza uygulayacağınız güneşsiz bronzluk veren kremler de sizi olduğunuzdan 5 kilo daha zayıf gösterecektir. Uzmanlar bununla ilgili bir tüyo daha veriyor. Buna göre ten renginizin iki ton koyusu bir bronzlaştırıcıyı iki göğsünüzün arasına uygulayın ve sihirli etkisine tanık olun.

Özel Uyarı: 

Koyu renkleri vücudunuzun alt kısmına giyin, böylelikle daha ince görünürsünüz. Bacaklarınızın ve genel görünümünüzün olduğundan daha ince görünmesi için, bilekten bağlı olmayan modelleri seçin. Doğru seçimlerin ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

 Makyaj gibi saç modeline dikkat ederek de daha ince görünmek mümkün. Mesela daha zayıf görünmek istiyorsanız kesinlikle kısa saçtan uzak durmalısınız. Kısa saç ister yuvarlak isterse keskin hatlı bir kesim olsun yüzünüzü daha dolgun gösterecektir. Oysa katlı ve parçalı kesimler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösteriyor. Bunun yanı sıra bukleli saç seviyorsanız bunu düz saçların arasına serpiştirerek kullanabilirsiniz. 

Birkaç tutam gölge atılmış saç da bu etkiyi yaratmanızda yardımcı oluyor. Tüm bu önerileri dikkate aldıktan sonra yapmanız gereken iki şey daha bulunuyor. Bunlardan ilki duruş şekliniz. Yürürken omuzlar olabildiğince arkada olmalı ve karın içeri çekilmeli. Bu size özgüven sağladığı gibi uzun boylu görünmenizi de sağlıyor. İkinci yapmanız gereken şey ise tabii ki yediklerinize içtiklerinize dikkat etmekten geçiyor. Günde en az 8 bardak su, sabahları yenecek taze bir meyve ile birlikte tuz, karbonhidrat ve alkolden uzak durmak yerine getirilmesi gereken diğer kurallar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder