26 Eylül 2014 Cuma

Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Siyah Noktalarınızdan Kurtulun


 Sizler için siyah noktalarınızdan nasıl kurtulmalısınız hakkında yazı hazırladık. 

 Aslında yapmanız gereken çok basit, evinizde her daim bulunan malzemeler yardımıyla yüzünüzü temizleyebilir ve maske yapabilirsiniz. Almanız gereken tek şey bir şırınga. Şimdi gelelim nasıl yapacağınıza, temiz bir kaba kaynamış Suyu dökün. Başınızın üstüne bir çarşaf örterek bu Suyun buharına bir süre yüzünüzü tutun. Yani yüzünüze basit bir buhar banyosu yapın. Buhar banyosundan sonra siyah noktalar çok kolay çıkar. 


Özel Bilgi:

Gözeneklerin daha açıkça olduğu yerlerde, içinde biriken kirler ve ölü hücreler koyu renkli bir tıkaç oluşturur ve siyah noktacıklar halinde görülür. 

 Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden bastırın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar. 

 Bu işlemden sonra yüzünüzü mutlaka bir temizleme losyonuyla temizleyin. 1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı Balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk Suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

Özel Uyarı:

Yapılan yanlışlardan biri de siyah noktaları bilinçsizce sıkmak. Böylece kılcal damarlarda ve doku altı hücrelerinde tahribat meydana gelebiliyor. En iyisi bir cilt uzmanına gidip siyah noktaları temizletmek.

1 yorum:

  1. Merhabalar ben siyah nokta gozeneklerimin kapanmasi icin tca kullanmak istiyorum yuzde kac tca kullanmaliyim ve tca sonrasi ozel bi bakim uygulamalimiyim mesela birisi hindistan cevuzi yagi onermisti sizde onerirmisiniz yada normal bi nemlendirici surmek yeterlimi

    YanıtlaSil