26 Eylül 2014 Cuma

Saç Kırıklarına Çözüm Var Mı

Saç Kırıkları


 Sizler için saç kırıkları. saç kırıklarına çözüm önerileri hakkında yazı hazırladık. 

 Saç kırıklarıyla başı belada olmayan bayan yoktur sanırım. Kırıklarınızı aldırmak için kuaföre gittiğinizde kuaför başınızda saç bırakmaz keser. Saçtaki kırıklar kendini yenilemez, istediğiniz kadar saç serumu, saç bakım maskesi, evde yapılan maskelerden vs kullanın kırıklarınız azalmaz. Sadece yeni kırıkları önlersiniz. Yani tek çözüm var, saç kesimi.


Özel Bilgi:

Genel olarak saçlarımızı fazla sıcaktan uzak tutmalıyız, fazla sık şekillendirici uygulamalar yapmamalıyız. Olabildiğince saçlarımızı açık bırakmalıyız. Toplamamız gerektiği zaman, sıkı lastikler yerine saçı yıpratmayan dişli tokaları kullanmak gerekir.

 Saç Kırıklarına Çözüm Önerileri 


 Saçları ıslakken taramamak gerekir, çünkü ıslak saç daha narin ve kırılgandır. Saçlar kuruduktan sonra taramak daha az kırılmaya neden olur. Saçlarımızı metal ya da plastik taraklarla değil de, tahta tarakla tararsak kırılmayı en aza indirgeriz.

Özel Uyarı:

En önemli detaylardan birisi tarak ! Saçlarınızı kırmadan tarayan geniş dişli hatta ahşap bir tarak edinmelisiniz.

 Tarak çok önemli. Aşırı ısı, saçın güçsüzleşip kırılmasına neden olur. Yani ne kadar az fön, maşa, o kadar az kırık. Saçı kurutmayan, kırmayan düzleştirici yoktur, düzleştirici satıcılarının kocaman bir yalanıdır 'Seramik olduğu için kırmaz' yalanı. Saç boyaları kimyasallar içerdiği için saçın kırılmasına etkendirler, özellikle de açık renkler ve kırmızı, mor gibi farklı renkler. 

Saç kırıklarını kesmeye gelince.. Saç kırıklarını kesmek saçı kısaltmaktan çok saçın sağlıklı ve bakımlı olmasını, daha çabuk uzamasını sağlar. Bilim adamları da en iyi saç bakımının saç kesimi olduğunu ortaya koymuş zaten.. Saçımızı kendimiz kesmek istersek de, saçımızı tepeden bi tokayla gevşek şekilde toplayalım. Sonra tutam tutam saç alarak uçlarında gördüğümüz kırıkları ışığa tutarak saç makasıyla keselim. Saç makası kullanmak çok önemlidir çünkü diğer kumaş makasları, kağıt makasları vs. saçı keserken ucundan tekrar kırılmasına neden olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder