26 Eylül 2014 Cuma

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj Nedir 


 Bu yazımızda sizler için porselen makyaj, porselen makyaj nedir ve porselen makyaj nasıl uygulanır hakkında yazı hazırladık. 

 Son yıllarda farklı makyaj türlerine olan talep giderek artış gösterdi ve kadınların makyaj yapmak ve bu makyajları daha da etkileyici hale getirebilmek için girdikleri zahmetler oldukça çekilmez hale geldi. Halbuki her makyajın her zaman en iyisi olmayacağına dair uzmanların güçlü uyarıları mevcut ve bunlar arasında porselen makyaj da yer alıyor. 


Genel olarak tamamen profesyonel amaçlarla gerçekleştirilen porselen makyaj, sıradan günlük hayatlarımızda elde etmek istediğimiz renkli, canlı ve doğal duruşu sağlamaktan ziyade biraz daha soğuk ve mat bir görünüm sağlıyor ve bilhassa fotoğraflar ve videolar için daha uygun bir hale geliyor. Porselen makyajın yapımı sırasında günlük makyajlarımızda uyguladığımız hafif pudraların yerine tam tersi şekilde sert bir pudra kullanılmaktadır ve bu pudraya taş pudra denilmektedir. 

Özel Bilgi:

Makyajınızı yaptırmadan önce saç şekliniz ve kıyafetinizi belirlemeli daha sonra makyaj yaptırmalısınız. Çünkü porselen makyaj saçınıza ve kıyafetinize uygun tonlarda yapılır ise daha güzel olacaktır.

Tek başına kullanılmayan ve su ile karıştırılarak uygulanan bu pudra tabii ki çok daha ağır ve kuvvetli bir kapatıcı etkiye sahip. Aynı zamanda gözlere uygulanan göz farları da normal makyaja göre farklılıklar taşımaktadır ve çok ciddi cilt problemlerine sahip olmadıkça uygulanmaları salık verilmemektedir. Bu tip ağır ve solgun bir makyajla yaşamanız ve görünmeniz durumunda güzel olmaktan ziyade daha kötü görüneceğinizi garanti edebiliriz ancak fotoğraf çekimleri ve videolar, filmler yahut dizilerde oynama gibi durumlarda tabii ki tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 

 Porselen Makyaj Nasıl Uygulanır 


Özellikle özel günlerde kadınların porselen makyaj yapmaktaki ısrarları maalesef kötü sonuçlara yol açabiliyor ve gerçekten profesyonel ellerde yapılmayan porselen makyaj istenilen etkiyi veremiyor. Saç tipinize uyacak bir şekilde uygulanması gereken özel günler için porselen makyajınızı makyözünüze bırakmanızı ve işe pek karışmamanızı öneriyoruz. 

Çok sert ve zor düzeltilir yapısından dolayı porselen makyajın kullanılacağı yerlerin iyi belirlenmesi ve makyajın buna göre yapılması gerekmektedir. Zira beş dakikalık bir ara vererek porselen makyajınızı tazelemek ya da biraz da olsa değiştirmek gibi bir şansınız olmadığı için iç mekanlarda kullanılacak makyajı iç mekanlarda yapmak, dış mekanlarda kullanılacak makyajı da yine dış mekanlarda tamamlamak uygun olacaktır. 

Özel Uyarı:

Gece için yapılan makyaj ile gündüz için yapılan makyaj arasında mutlaka fark vardır. Tüm bu ayrıntılar göz önüne alınarak yapılan porselen makyaj sonuç olarak mükemmel olacaktır. Porselen makyaj su, gözyaşı ve terleme gibi durumlardan etkilenmez. Kullanılan malzemeler su bazlı olduğu için akma yapmamakla beraber, ancak temizleme sütü ile kolayca temizlenmektedir.

Hem yapması hem de kaldırması ve çıkarması oldukça zahmetli olan porselen makyajın, bu zorlayıcı işlemlerden dolayı teninize pek de iyi davranmayacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Hassas bir cildiniz varsa bu zorlayıcı etkiler çok daha erken ortaya çıkacaklardır ve bu etkileri gizlemek için daha fazlasını yapmanız gerekecektir. 

Günlük kullanımda uzak durmanızı önerdiğimiz porselen makyaj konusunda güzellik uzmanlarından öneriler alabilir ve böylece en uygun şekilde kullanabilirsiniz. Bazı okuyucularımız porselen makyaj ile kalıcı makyaj arasındaki farkları bilmedikleri için yanlış arayışlara girebiliyorlar. Bu nedenle belki de aradığınız uzun süreli ve sağlam makyajın kalıcı makyaj olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder