26 Eylül 2014 Cuma

Makyajınızı Silmeden Yatmayın

Makyaj Temizliği 


 Sizler için makyajın önemi ve kadınlarda makyaj temizliğinin neden önemli olduğu hakkında yazı hazırladık.

 Kadınlar gece yatmadan önce ciltlerini iyice temizleyip krem sürmeliler. Çünkü gece makyajlı uyuduğunuz taktirde cildiniz hava alamaz. Böylece cildiniz erken yaşlanır. Ayrıca cildinizde sivilceler, kızarıklıklar olabilir. 


 Bir çok kadın rimelleri temizlemeden yatağa gidiyor. Bu kirpiklerin dökülmesine sebebiyet verebilir. Kaş ve kirpik dökülmesinin en önemli nedeni makyajın temizlenmemesidir. Her üç günde bir maske yapılıp cilde krem sürülse makyaj daha güzel görünür ve doğal durur. 

Özel Bilgi:


Eğer makyaj gerekli ve kaliteli malzemelerle temizlenmezse, önce ciltte siyah noktalar ve sivilceler ardından ise ciltte tahriş ve dermatolojik rahatsızlıklar meydana gelir. 

Hatta bunların bir kısmının tedavisi dahi olmayabilir. Bu sebeple, makyajı temizlemeden uyumanın zararları kısa vadede görülemezken, orta ve uzun vadede ciddi sıkıntılar yaratabilir.

Makyaj Nasıl Yapılır 


Makyaj yapmak kolay ve sıradan gibi görünsede her insanın harcı değildir, siz kadınlara iyi bir makyajın ipuçları 
  • Esmerlerde siyah, kahverengi veya yeşil gibi koyu renklerin kullanıldığı makyajlar daha hoş durur.
  • Açık tenlilerin ise vanilya rengi gibi açık renk makyajları tercih etmesi gerekiyor.
  • İnsanlar makyajlarını kıyafetlerine uyumlu yapmalılar. Ancak kıyafete göre makyaj yapacağım derken ten renginizi es geçmeyin, makyajın ten rengine uygun olması herşeyden daha önemli. Kahverengi kıyafet giyen biri makyajını kırmızı tonların hakimiyetinde de yapabilir. 
  • Makyajda göz, dudak yapınız oldukça belirleyicidir. Gözleriniz ve göz çevreniz ufaksa eğer göz makyajında abartıya kaçmanız hiç hoş durmaz. Eğer iri göz ve göz çevresine makyaj yapacaksanız özellikle gözlerinizi çekik gösterecek kalem izleri ve daha çarpıcı tonlar kullanabilirsiniz.
  • Kırmızı ruj dolgun dudakları daha da dolgun gösterirken eğer dudaklarının küçükse hoş durmayabilir bu duumda daha parlak ve naturel renkler tercih edin.
  • Gece makyajı, gündüz makyajına göre daha koyu yapılmalıdır.

Özel Uyarı:   

Makyaj yapmadan önce cilt muhakkak temizlenmeli. Tonik ve sütle makyaj temizlendikten sonra, makyajın zararlarını önlemek için kararında makyaj malzemesi kullanmak oldukça önemli. Özellikle nemlendiriciler ile cildi nemlendirdikten sonra makyaj yapmak en doğrusu.

Herşeyden önemlisi, makyajınızı temizlemeniz gerektiğidir, makyajınızı temizledikten sonra bakımına özen göstermelisiniz. Maakyajlı cilt bakımı oldukça hassas bir konudur. Makyaj cildi yaşlandıracağı için özellikle gece yarmadan önce c vitamini serumları kullanmanız yararınızadır. C vitaminine öyle çok paralar vermenize de gerek yok, doa kozmetikten 20 lira gibi bir rakama edinebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder