26 Eylül 2014 Cuma

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri


 Bu yazımızda kadınlarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan makyaj nasıl yapılır ve makyaj hileleri hakkında yazı hazırladık.

 Çizgileri Gizleyin: Göz kenarlarından yukarıya doğru dik bir şekilde toz far sürerseniz göz kenarındaki ince çizgileri gizlemiş olursunuz.Ayrıca düşmüş olan göz kapaklarımız çok daha gergin görünür.Eğer gözlerinizin altında çok çizgi varsa sadece üst kirpiklerinize rimel sürün. 


Özel Uyarı:

Makyaj yapmak her kadının vazgeçilmezidir. Ancak fazla makyaj yapmak ve gün içerisinde sürekli makyajlı dolaşmak cilde zararlı olabilir. Hatta bu zarar daha da ilerleyip kansere neden olabilir.


 Pembe yanaklar: Yanaklarınıza pembe ve kayısı tonlarında allık sürerseniz hem yüzünüze renk gelir hemde gençliğinizde ki gibi sağlıklı görünen cildiniz olur.Ancak allığı sadece elmacık kemiğinizin en üst noktasına uygulayın. Böylece hem çizgilerin içine allık dolmasına engel olursunuz hemde yanaklarda ki çöküntüyü kamufle etmiş olursunuz.

Özel Bilgi:

Cildinizdeki parlamayı kontrol altına almak ve cilt yağını temizlemek için kullandığınız kağıtların yanı sıra deodorant ile de bu işi yapabilirsiniz. Parmak uçlarınıza deodorant sıkın ve bunu göz altlarınıza ve t bölgelerinize küçük dokunuşlarla uygulayın. Bu, cildinizin mat görünmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla makyajınız daha güzel gözükecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder