26 Eylül 2014 Cuma

Kamelya Çardak

 Kamelya Çardak


Sizler için kamelya ve çardak, Parklarda ve piknik yerlerinde ya da toplu yaşam alanlarımızın gerçekleştirildiği sitelerimiz, bahçelerimiz gibi dış mekanlarda bizlerin gölgelenmek dinlenmek ve hoş vakitler geçirmek amacıyla kullandığımız, üstü kapalı ve içinde oturma yerleri bulunan ve kurulum amacına zevkimize veya zemine göre çeşitli geometrik şekillerde yapılan ahşaptan ya da demirden veya başka malzemelerden üretilen yapı hakkında yazı hazırladık.


 Kamelyalar her bahçenin görünümü kökten değiştirebilecek birimlerdir. Çardak olarak da adlandırılan kamelyalar özellikle yaz akşamlarını sevdiklerinizle, ailenizle ya da arkadaşlarınızla serin hava eşliğinde bahçenizde geçirmek çok keyifli olacaktır. Kamelya sahibi bir bahçenin sahip olacağı sofistike havayı başka bir ürün sağlayamaz. Bununla beraber su geçirmez tentelerin kullanıldığı çardaklarda kış aylarını da keyifle geçirebilirsiniz. Kamelyaları sadece sohbet etme, çay içme yeri olarak görmeyin. Bu yapılar içinde yemek yiyebilir, sabah kahvaltınızı yapabilir, parti verebilir hatta seremonilere ev sahipliği bile yapabilirsiniz. 

Peyzaj uygulamalarında sıkça kullanılan çardakların ev sahiplerine getireceği olumlu katkılar saymakla bitmez. Açık alanı sizlerin daha rahat ve eğlenceli bir şekilde kullanabileceğiniz yerler haline getirebilecek çardakları yakından incelemeye ne dersiniz? Kamelya ve özellikleri konusunda aşağıda yazılanlara kulak verin. Çardaklar hangi değişkenlere göre sınıflandırılıyor? Öncelikle bizim çardak diye adlandırdığımız nesnenin tek bir modelde olmadığını belirtelim.

Pek çok çeşit çardak türü vardır. Kanvas çardak, yani üstü bez ile örtülü çardak, tenteli çardak, yeşil çardak yani çadır tipi çardak, perdeli çardak, bahçe çardakları ve seyyar çardaklar sadece bir çırpıda sayabileceğimiz birkaç çeşittir. Bununla beraber altıgen, sekizgen, ongen, oval, kare ve dikdörtgen çardak şekilleri mevcuttur. Çardağın hangi maddeden üretildiğine gelindiğinde ahşap ve demir iki ana element olarak göze çarpıyor. Kamelyanızı Geliştirmek Sizin Elinizde! Ev ve bahçe mağazalarında, zincir marketlerde, özel tasarım mağazalarında pek çok çardak çeşidine ulaşabilir ve isteğinize göre satın alabilirsiniz. Bahçenize kurulacak olan çardağın tipi, şekilli, kullanılan malzemesi ne olursa olsun ev sahibinin hamaratlı elleri ile bambaşka bir kimliğe bürünebilir.

Etrafını parmaklıklarla örüp açık kapılı hale getirebilir, süslü, şaşaalı kapı inşa edebilir, çiçeklerle bezenmiş pergola oluşturabilirsiniz. Kendi dokunuşlarınızla çardağınızı biricik, eşi benzeri olmayan sizin karakterinizi yansıtan bir şekilde dizayn ettiğinizde kamelyanızı hem kış mevsiminde içinizi ısıtan hem de yaz mevsiminde sizi ferahlatan bir hale getirebilirsiniz. Ahşap kamelya bahçe bahçe çardakları bahçe dekorasyon bahçe kamelya çardak çardak kurulumu çardak malzemeleri çardak modelleri çardak onarımı çardak tamiratı çardak yapımı çardak yenileme çim kamelya fiyatları kamelya modelleri örtülü çardak perdeli çardak seyyar çardaklar sulama tenteli çardak yeşil çardak yani çadır tipi çardak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder