26 Eylül 2014 Cuma

Hızlı Makyaj Tüyoları

Hızlı Makyaj Tüyoları 


 Bu yazımızda sizler için hızlı makyaj tüyoları ve makyaj nasıl yapılmalı hakkında yazı hazırladık. 

 Birkaç adımı birleştirin Bakım kremi, fondöten, güneş koruması üçlüsünü ayrı ayrı kullanmaktansa en az 15 faktörlük bir güneş kremini cildinize masaj yaparak sürdüğünüzde hem canlı bir ten rengine kavuşmuş, hem de cildinizin ihtiyaç duyduğu günlük bakımı yapmış olursunuz. Ruju iptal ediyoruz Ruj yerine renksiz parlatıcıları kullanırsanız zamandan tasarruf etmiş olursunuz.


Özel Bilgi:

Yüzünü suyla temizleyenlerdenseniz, çok fazla sıcak su tercih etmeyin. Bu derinizi önce kurutur, sonra fazla yağ salgılamasına sebep olur. Ilık su en ideal olanıdır. Hatta, son durulamayı soğuk su ile yaparsanız, kan dolaşımınız hareketlenecektir.

 Taşırarak sürme kaygınız olmaz, rujun aksine sürekli tazelemeniz de gerekmez. Üstelik canlı ve genç bir görünüm elde etmiş olursunuz. Göz farını koyu tercih etmeyin Göz makyajı en çok zaman alan makyaj adımıdır. Ten renginize yakın bir ton seçerek özel ilgi ve şekillendirme gerektiren diğer uygulamaları atlayarak kısa yolda güzel bir sonuç elde edersiniz.
Gözleriniz yorgun görünmez ve irileşir.

Özel Uyarı: 

Özellikle ağır makyajlarda kullanılan sıvı ürünler yağ içerdiği için, bunlar gece temizlenmediğinde, sabah kalkındığında terlemeyle beraber akneye neden olmaktadır.

Makyaj yaparken maskarayı sona saklayın Suya dayanıklı bir rimel kullanın. Bu tür rimeller daha uzun süre kalıcılığını korur. Göz kenarına yakın kirpiklerinizin kıvrımlı görünmesine özenin. İhtiyaç duyduklarınızın farkında olun Cildinizin türünü, yüzünüzün şeklini, size hangi renklerin ve kozmetik ürünlerini bilirseniz her yerde her zaman daha hızlı bir şekilde makyaj yapabilirsiniz. Kendinizi tanıyın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder