26 Eylül 2014 Cuma

French Oje Nedir

French Oje 


Sizler için french oje nedir, french oje nasıl sürülür hakkında yazı hazırladık.

Manikür elleri son derece bakımlı gösteren bir manikür ve oje uygulama stilidir. Tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin. Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın. 


Özel Uyarı:

Tırnak hastalıklarının önüne geçmek için manikür ve pediküre de dikkat etmek gerekir. 

Tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat şeffaf oje sürün. Bu işlemin kolayca yapılması için kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz. Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin. Uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tümüne pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün. Kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin.

 French Oje Nasıl Sürülür 


 Tırnaklarınıza hangi kalınlıkta çizgi çekeceğinize karar verin ve geri kalan kısma bant yapıştırın. Şeffaf ojeyle bandın açıkta bıraktığı kısımlara bir çizgi çekin. Bütün parmaklarınıza bu işlemi yaptıktan sonra bantları çıkarın ve üzerine açık renk ojenizi sürerek işlemi tamamlayın.

Özel Bilgi:

Tırnağınızın uç (bеyaz) kısmına tеk sеfеrdе sağdan sola ya da soldan sağa şеklindе çеkеrеk bir kat mat bеyaz ojе sürеriz. Bu aşamayı kolaylaştırmak amaçlı, ojе sürüm işlеmi bitеnе kadar tırnağınızın gеri kalan kısmına yapışkanlı kâğıt ilе kapatarak ojеyi uygulayabilirsiniz.

Bu yazımla ilgili olarak düğün için hangi oje yazımı okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder