26 Eylül 2014 Cuma

Düğün İçin Hangi Oje

Düğün İçin Hangi Oje Tercih Edilmeli 


 Sizler için düğün için hangi ojeler tercih edilmeli hakkında yazı hazırladık.

 İlk önce şunu belirtmekte fayda var, nasıl bir gelin olacaksanız ojeniz de buna uygun olmalı. Önü kısa arkası uzun gelinlikli çılgın bir gelin olacaksanız, french oje sürmeniz abes kaçacaktır. "Düğünümde bir prenses gibi olmayı hayal ediyorum" diyorsanız o zaman da kırmızı oje sürmenizi kimse sizden istememeli.


 Tekrar söylüyoruz; burada önemli olan mutlaka kişiliğinize ve gelinliğinize uygun bir oje seçmek. "French oje çok klasik bu yüzden tereddütüm var ama tırnaklarım çok da göze batsın istemiyorum" derseniz size tavsiyemiz pudra tonlarında bir oje tercih etmeniz. Böylece elleriniz çok dikkat çekmeyecek ama yine de bakımlı ve sade gözükecektir.

Özel Bilgi: 

Mısırlılar tırnak rengini toplumsal sınıfları birbirinden ayırmak amacıyla kullanmışlardır. Kral Akhenaton'un eşi Nefertiti'nin el ve ayak tırnaklarını yakut rengine, Kleopatra'nın ise vişne rengine boyadığı bilinmektedir. Alt sınıfları temsil eden kadınların yalnızca donuk renkleri kullanabilmelerine izin verilmiştir.

Renklerle oynamayı seviyorum ve normalde de canlı renkteki ojeleri tercih ediyorum diyenlerdenseniz pembe, kırmızı veya turuncunun en canlı tonlarından birini seçmenizi öneririz. Eğer canlı renkte oje sürecekseniz olarak bizce tırnaklarınızın kısa olması gerek. Kısa ve renkli tırnaklar ellerinizi daha beyaz ve sevimli gösterecektir. 

Uzun renkli tırnaklar ise modern olmayan bir görüntü oluşturacaktır. Sadelikten yana olmanıza rağmen yine de o gün değişik bir şeyler denemek isterseniz tırnaklarınızı biraz simle hareketlendirmenin hiçbir sakıncası olmadığını düşünüyoruz. Tırnak dibine, ucuna ya da tamamına sürebileceğiniz simli ojeler ışıklar altında parıl parıl parlayacak. 

Özel Uyarı:

 Hamilelik döneminde her konuda çok daha özenli ve dikkatli olunması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle oje ve aseton içerisinde bulunan toksinleri hamile iken solumanın zararları sadece size değil bebeğinize de geçerek, bebeğin sağlığı açısından risk meydana getirmektedir.

Ombre oje çılgınlığı dünyayı kasıp kavurdu, yoksa siz ilk defa mı duyuyorsunuz? O zaman hemen açıklayalım, birkaç farklı renk tonunu tırnağa yumuşak geçişlerle sürmek ombre oje olarak adlandırılıyor. Sünger yardımıyla yapılan bu yumuşak geçişlerle aklınıza gelen her rengi birbiriyle kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder